Wycieczka

rok temu

W piątek 2 czerwca odbyła się nasza przedszkolna wycieczka. Rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Mogliśmy tam zobaczyć faunę i florę charakterystyczną dla obszaru Bieszczad. Największe wrażenie na naszych przedszkolakach wywarła strefa nauki i zabawy w sali rysia Pędzelka. Następnym punktem wycieczki była Szkoła Rzemiosła w Uhercach. Tam przenieśliśmy się w czasie i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o dawnych rzemiosłach, zobaczyliśmy klasę z dawnych lat, pracownię garncarza, obejrzeliśmy multimedialną prezentację oraz dowiedzieliśmy się (a potem smakowaliśmy) jak wytwarza się pyszne proziaki. Po małym szaleństwie w ogrodzie, przyszedł czas na smaczną pizzę i kompocik - wszyscy najedli się do syta. Ostatnim przystankiem podczas naszej wycieczki była Piernikowa Chata w Glinnem, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Było zwiedzanie domku Baby Jagi (był dreszczyk emocji), jazda na miotłach - baaaardzo nowoczesnych, plac zabaw i oczywiście samodzielne wykonanie pierniczków. Dopisała pogoda, humory, dzieci pięknie się bawiły i zachowywały. Mamy nadzieję, że naszą wycieczkę będą mile wspominały jeszcze przez długi czas ?????????????????????????????