Wielkanoc w naszym Przedszkolu

6 miesięcy temu

Wielkanoc, to najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które również w naszym przedszkolu się odbyło. W Wielką Środę, dzieci wraz z Paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego goszcząc wspaniałych gości Państwa Halinę i Tadeusza Kaczmarskich. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, kiełbasa, babka, a także zdrowe warzywa. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych wiosennych stroików oznaczających przyrodę, która budzi się do życia.

Podczas spotkania Pani Prezes Stowarzyszenia złożyła wszystkim dzieciom i kadrze życzenia świąteczne, a przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o znakach tradycyjnej Wielkanocy. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.