Wiosenny ogródek u Czterolatków

6 miesięcy temu

W grupie 4-latków czuć już wiosnę, dlatego założyliśmy swój ogródek na parapecie. Posialiśmy koperek, sałatkę, szczypiorek oraz posadziliśmy cebulkę. Zanim to nastąpiło dzieci najpierw obejrzały nasiona określiły ich zapach i kształt oraz poznały narzędzia jakie są niezbędne w czasie tej pracy. Później poznały sposób wysiewu oraz sadzenia i zabraliśmy się do pracy. Na zakończenie nasze pojemniki z warzywami otrzymały etykiety z podpisami i ustawiliśmy je na parapecie, aby miały dużo ciepła i światła. Dzięki tej pracy dzieci mogły poznać cykl rozwoju roślin oraz nauczyć się pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Teraz poczekamy, aż nasze warzywa wyrosną. Podczas tych zajęć było bardzo dużo śmiechu i zabawy.