Farmaceuci w naszym Przedszkolu

12 miesięcy temu

Dzisiaj, 26 września miało miejsce spotkanie, jakiego jeszcze nie było w naszym Przedszkolu. Z okazji wczorajszego Dnia Farmaceuty i dzisiejszego Dnia Aptekarza nasze Przedszkole odwiedzili wspaniali Goście - Pani Iwona Łakomy i Państwo Joanna Zacharska i Mateusz Kalinowski (prywatnie mama Milenki i rodzice Karolinki) ???? Nasi Goście pokazali dzieciom, jaki strój ma farmaceuta, przedstawili ( i to jak!) teatrzyk pt. "Leśna apteka" oraz zapoznali dzieci z niektórymi urządzeniami i przedmiotami, które wykorzystują w swojej pracy: moździerz, strzykawki, waga do odmierzania odpowiedniej ilości danych substancji przy produkcji leków recepturowych. Furorę zrobiła prawdziwa apteka zbudowana przez Pana Mateusza, w której dzieci kupowały lekarstwa. Były pieczątki, recepty, mikstury, maści, prezentacja, kolorowanki, naklejki i wesoła muzyka. Trudno wymienić wszystkie atrakcje. Na koniec dzieci dostały pyszne i zdrowe lizaki. Serdecznie dziękujemy za to wspaniałe spotkanie, za ogromne zaangażowanie, za pomysły i poświęcony czas, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bardzo potrzebny i odpowiedzialny jest zawód farmaceuty. To spotkanie zapamiętamy na długie lata. DZIĘKUJEMY ??????