Teatrzyk

rok temu

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem „Radość z obowiązków”, który opowiadał o dziewczynce, marzącej o posiadaniu psa. Bohaterka szybko zderzyła się z rzeczywistością. Życie ze zwierzakiem zweryfikowało jej wyobrażenia o ciągłej zabawie. Dowiedziała się, że pies to żywa istota, która wymaga opieki, uwagi i poświęcenia czasu. Dziewczynka zmierzyła się z niełatwymi, codziennymi obowiązkami: karmieniem, zmianą wody, kąpielami, czesaniem, wizytami u weterynarza, a przede wszystkim ze spacerami, które muszą odbywać się niezależnie od pogody, i sprzątaniem po swoim pupilu. Mimo trudności, dziewczynka odkrywa, że bycie opiekunem zwierzęcia niesie ze sobą radość z jego przywiązania i stałości uczuć.