Dzień Kolorowej Skarpetki

rok temu

Kolorowe skarpetki to symbol jedności z osobami z Zespołem Downa. W naszym przedszkolu, obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów tego święta jest symboliczna. Przypada ono na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze chromosomów powoduje występowanie tej wady genetycznej. Celem dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. To był bardzo atrakcyjny dzień, a jednocześnie lekcja tolerancji! Bo akcja kolorowych skarpetek „nie do pary” to wyraz życzliwości, wyrozumiałości i solidarności z osobami z Zespołem Downa:)